Proč se pro zateplování často využívá plošný polystyren


Pokud se rozhodneme zateplit dům, potřebujete mimo jiné také izolační materiál. Právě ten se totiž připevní na fasádu, kde zabraňuje úniku tepla. Otázkou však je, který použít. Na trhu jich je k dispozici velké množství, a s pokrokem v technologii přichází na trh stále další. I přes tento pokrok si však neustále drží prim plošný polystyren https://eshop.sepas.cz/plosny-polystyren/.

Jedná se o polystyrenové desky o šířce přibližně 1 cm. Ty jsou na fasádu připevněny speciálním lepidlem a následně ještě přetřeny další vrstvou, která má zlepšit jejich izolační vlastnosti a zároveň jej udržet na místě a ochránit před vnějšími vlivy.

kousek polystyrenu

Ostatně je celkem známé, že se nejedná o příliš odolný materiál. Velmi snadno se láme, a pokud s ním pracujete, můžete si být jisti, že polystyrenové kuličky budete mít v podstatě všude. O tom, že například namočení nesnáší příliš dobře. Proč se tedy používá právě ten, když je vystaven v podstatě bez ustání vnějším vlivům.

Tím hlavním důvodem je samozřejmě cena. Ta je oproti jiným materiálům skutečně velmi nízká, a tak si jej může dovolit mnohem více lidí. Tak si mohou svůj dům zateplit, aniž by se dostali do obrovských dluhů, které by jim jinak hrozily.

pohled na polystyren zblízka

Opomenout nelze ani to, že má skvělé tepelně-izolační vlastnosti. V tomto ohledu je tedy ideální pro daný úkol. V kombinaci s nízkou cenu se pak nelze divit tomu, že je v podstatě využíván jen a pouze právě on. Lze tedy počítat s tím, že půjde o první nabídku, kterou ve firmě dostanete, když si tam přijdete pro kalkulaci.

Jeho nedostatky jsou pak vyvažovány natřením již zmíněnou izolační vrstvou, která je ochrání před větrem a deštěm, které by je mohli poškodit. Když vše spojíme dohromady, vznikne nám pak izolační vrstva, která skutečně náš dům před zimou ochrání. A to rozhodně pomůže snížit celkové náklady na bydlení, což je něco, co nejspíš přivítáme všichni.