Jsou ti lidi normální?


Zřejmě i vy už máte u sebe volební lístky pro nadcházející volby. A možná už máte vybráno nebo si právě vybíráte. Anebo se právě zaobíráte myšlenkou na to, jsou-li ti lidé vůbec normální, kterou si od chvíle, kdy jsem ty lístky viděl, kladu i já. Protože je tu nejeden lístek někoho, kdo chce být zvolen, u koho to ale nevypadá snad ani na špetku zdravého rozumu. A člověk by si možná řekl, že to vypadá, jako kdyby si pár tradičních stran chtělo pojistit své vítězství, a tak si pořídilo soupeře z řad někoho, koho nikdo soudný volit nemůže. A co tím mám konkrétně na mysli?

Vezměte si takového Mourka. Že by to byl snad někdo, kdo v nás hodlá vyvolat pocit, že jde o roztomilé kocourky? Nebo jenom pouhá parodie Pirátů, kteří také nejsou žádnými námořními lapky? Nebo aspoň nejsou námořní, ale jen lapkové?

možnost volby

Nebo co takoví kandidáti nesoucí v názvu sedmdesátitisícovou minimální mzdu, minimálně padesátitisícový důchod, nejvyšší kvalitu za dávno zapomenuté ceny pro lepší život lidí? Který cvok by tomu uvěřil?

Nebo co ti, kdo chtějí lepší Evropskou unii s mimozemšťany? Snad nějaká strana podporující ještě rozmanitější imigraci do Evropy, nejen z Asie a Afriky, ale i z jiných planet?

Nebo se nechat zastupovat jakýmisi švýcarskými demokraty, podle názvu jejichž koalice jsme vstoupili do EU proti své vůli?

Nebo že bych se rozhodl pro rozumný dělnický sociálně spravedlivý stát s bezpečnými ulicemi a čistým krajem? Nebo pro eutanazii s rovnoprávnými ženami? Nebo pro nezávislé demokratické národně sociální komunisty? Nebo snad pro osmadvacítku, jejíž název je blábolení delší než výčet jejích kandidátů?

demokracie v rukou

Anebo snad zvolit asi hokejisty? Tedy kandidátku Česká republika na 1.místě?

Anebo upřednostnit Lano, asi abych se měl na čem pověsit?

Nevím. Aspoň zatím nevím. Vím jenom jediné. Že těmto šaškům svůj hlas nedám. A splním tak i přání kandidáta číslo sedm. Který prý můj hlas nechce.