Moderní domácnost s vychytávkami


Dnes máme daleko více možností než před pár lety. Vývoj technologií došel tak daleko, že můžeme spotřebiče ovládat na dálku prostřednictvím mobilního telefonu. A to je skvělá možnost, protože s úklidem nemusíme čekat až dojdeme z práce. Robotický vysavač vysaje sám, zatímco my jsme v práci, myčka i pračka se zapnou kdy chceme, takže půlku práce máme hotovou, zatímco jsme v zaměstnání. A to je skvělá věc, kterou se mnoho lidí naučilo využívat. To ale není všechno.

apple ipad

Chytrá domácnost vám toho umožňuje daleko víc než si umíte představit. Můžete si nastavit termostat, takže si vytopíte třeba obývají pokoj než přijdete domů. Můžete sledovat bezpečnostní kamery nebo komunikovat přes chytrý zvonek třeba s kurýrem, který vám veze balíček.

Do chytré domácnosti patří i zásuvky. V současné době si každý nabíjí svůj chytrý telefon téměř denně, a nabíječky jsou v podstatě kabely s koncovkou podle typu telefonu, která je zakončená USB či USB-C, a ta se potom zastrkává do koncovky která přijde do zásuvky. Protože nabíječky jsou ukončeny portem, je jednodušší mít připravené zásuvky speciálně pro tento typ kabelů. Díky tomu si bez koncovky do zásuvky nabijete nejen telefon, ale i hodinky či cokoliv dalšího. Hodí se mít takovou koncovku třeba skrytou pod sedačkou v obývacím pokoji, kde většina lidí tráví většinu svého času.

nabíjení telefonu

Zásuvky se hodí i venku
Trávíte nějaký čas i na zahradě či na dvoře na terase? Pak jistě víte že často používáte telefony i tady. A právě proto i tady se hodí mít zabudovanou zásuvku, kde si pohodlně nabijete telefon. Myslete na tyto potřeby už při plánování bydlení, protože se to vyplatí. Nebudete pak muset složitě přemýšlet a předělávat elektřinu, což je nejen zdlouhavé, ale i finančně náročné. Buďte připraveni na všechno už před dokončením interiéru a mějte dostatek různých zásuvek.